Az agrárágazat is súlyos veszélybe kerülne Ukrajna EU-csatlakozásával

Czerván György szerint 1471 milliárd forintnyi forrásból kell biztosítani a mezőgazdaság versenyképességének további javulását.

Czerván György szerint 1471 milliárd forintnyi forrásból kell biztosítani a mezőgazdaság versenyképességének további javulását.
Az európai mezőgazdaság halálos ítéletét jelentené Ukrajna gyorsított uniós csatlakozása. Brüsszel már most szemet vetett az agrárpénzekre, és keserűek a tapasztalatok a piacnyitással kapcsolatban is. Vajon a gazdák tesznek végül keresztbe az üzleti érdekeknek?
„Brüsszelnek megint van egy nagy terve, a következményeket viszont nem ők viselnék” – mondta Dömötör Csaba.
Nagy a felháborodás az Európai Bizottság tervei miatt.
Az olcsó, gyakran rosszabb minőségű ukrán termékek dömpingje, az agrártámogatások csökkenése és a génmanipulált árucikkek megjelenése súlyos veszélyt jelent a magyar mezőgazdasági szektorra nézve.
Teljesen alkalmazkodtak a háborúhoz az ukrajnai óriáscégek, sőt, vannak olyan vállalatok, amelyek épp mostanában szedik meg magukat. Az agrár- és építőipari gigászok is elképesztő profitnövekedést értek el rövid idő alatt. A legtöbb cég már meg is haladta a 2022 előtti nyereségét.
Aggódva figyelte az eseményeket az Európai Bizottság.
A cél egy blokkoló kisebbség létrehozása.
Kompenzációra jogosultak azok a sertéstartók, akik a ragadós száj-és körömfájás miatt a korlátozási területen vágósertést tartott.
Fontos ígéretet tett a közigazgatási és területfejlesztési miniszter.
„Magyar Pétert mindez nem érdekelte, most is távol maradt” – mutatott rá Dömötör Csaba.
Arra is fény derült, mely ágazatban a legrövidebb a munkahét.
Betelt a pohár: fellázadnak a gazdák.
A PiS egyik képviselője azonban kiállt Magyarország döntése mellett.
Eredményes volt a ragadós száj- és körömfájás elleni védekezés.
Ukrajna EU-csatlakozásának pénzügyi terhe uniós szinten az elkövetkezendő időszakban akár 2,5 ezermilliárd euróra rúghat.
Bóka János szerint a baj már most is látszik.
Az Euractiv a magyar kormány érveléséről is beszámolt.
A szakértők figyelmeztetnek: az idei nyár rendkívüli hőséget, egészségügyi kockázatokat és súlyos mezőgazdasági károkat hozhat Magyarországon.